Dijital Pazarlama Uzmanı

dijital pazarlama uzmanı ne iş yapar

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Dijital Pazarlama uzmanı bir firmanın online kanallar aracılığı ile işletme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaya çalışır. Hedefler bir e-ticaret sitesi için alışveriş, bir kariyer sitesi için iş ilanına başvuru, bir video yayın sitesi için video izleme olabilir. Bu hedefleri gerçekleştirirken SEO, Google Ads, Facebook Ads gibi mecralardan faydalanır.

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Dijital pazarlama uzmanlığı için şuanda bir üniversite bölümü bulunmamaktadır. Dolayısı ile özel kurumlar tarafından verilen online veya offline kurslar ile yola başlayabilirsiniz. Ancak bu sadece ilk adım olacaktır. Daha sonra uygulamalı olarak öğrendiğiniz tüm dijital pazarlama kurallarını web sitelerinde ve projelerde uygulamalısınız.

Dijital Pazarlama Uzmanı Kimdir?

Dijital pazarlama uzmanı bir web sitesinin veya firmanın dijital büyüme stratejilerine, arama motoru optimizasyonu çalışmalarına, dijital reklam çalışmalarına öncülük eden ve yöneten kişidir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

2020 güncel verileri ile ;
Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı Maaşı 4000 TL Net ve Üzeri,
Dijital Pazarlama Uzman Maaşı 5000 TL Net ve Üzeri,
Dijital Pazarlama Yönetici Maaşı 7000 TL Net ve Üzeri,
Dijital Pazarlama Müdürü Maaşı 9000 TL Net ve Üzeri’dir

dijital pazarlama uzmanı maaşları ne kadar
dijital pazarlama uzmanı üniversitede hangi bölümü okumalı

Dijital Pazarlama Uzmanı Hangi Bölümü Okumalı?

Yeni medya çok yakın olsa da dijital pazarlama uzmanlığı için üniversitelerde henüz bir bölüm yok. Kadir has üniversitesi ve Bilgi üniversitesinde sertifika programları olsa da bunların özel kurslardan farkı yok eksiği var denilebilir. Yani şu anda dijital pazarlama uzmanı olmak için üniversite okumak zorunda değilsiniz denilebilir ancak en yakın bölüm pazarlama ve yeni medya tercih edilebilir.