SEO Uzmanı Maaşları

Seo uzmanı maaşları ne kadar

SEO Uzmanı Maaşları

SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2021 (Güncel)

Bir Seo uzmanı ne kadar maaş alıır? Aslında bu sorunun cevap uzmanının sektör deneyimine göre büyük değişiklik göstermektedir. Hatta haftanın sadece birkaç günü, birkaç saat çalışarak aylık 9 bin tl maaş alan SEO canavarları dahi piyasada var. Ancak reklam ajansları ve kurumsal şirketlerde çalışan SEO uzmanlarının sorularıyla size aşağıdaki tabloyu hazırladık.

Özetle şu söylenebilir firmadan firmaya seo uzmanına verilen değere göre, seo uzmanının alacağı maaş değişiklik göstermekte. Bazı firmalar için üst sırada görünmek o kadar önemli değilken, bazıları için ise hayat memat meselesi. Dolayısı ile arama motoru optimizasyonuna önem veren bir iş veren arama motoru uzmanı maaşına da önem vermektedir. Size aşağıdaki tablo ile genel düzeyler hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

SEO Uzmanı Maaşları  Tutar
SEO Müdürü Maaşı 5000 – 7500 TL Net Aralığı
SEO Yönetici Maaşı 4000 – 5500 TL Net Aralığı
SEO Uzman Maaşı 2500 – 4500 TL Net Aralığı
SEO Uzman Yardımcısı Maaşı 2000 – 3000 TL Net Aralığı

Seo uzmanları genel olarak pazarlama birimlerine bağlı olarak çalışmaktadır. Ancak bu organizasyon yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bir seo uzmanı bir kurumsal şirkette pazarlama birimi altında çalışıyor ve maaş alıyorken, başka bir arama motoru optimizasyonu uzmanı IT ekibi altında çalışıyor olabilir. Bu karar tamamiyle çalışılan organizasyonunun yapısına göre değişiklik gösterir.

Genel olarak seo kariyerinize bir ajansda başlamanızı tavsiye ederiz. Ancak sektörde bulunan bazı ajanslar asgari ücretle, hatta işi öğretme başlığı altında bedava bile kişi çalıştırabilmektedir.

Umarız makalemiz size yardımcı olmuştur.

Ayrıca dostlar benden ileri seviye seo eğitimi almak istiyorsanız işaretlediğim linke başvurmayı unutmayın.

Seo konusunda uzmanlaşma istiyorsanız dijital master olarak dijital pazarlama eğitimi kapsamında seo eğitimi de sunmaktayız.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

  • mustafa cevap

    Çok teşekkürler faydalı oldu 🙂

    31 Mayıs 2020 , 07:53
  • Kurtuluş cevap

    Buradaki rakamları gerçekçi bulmuyorum. Bir kişi SEO alanında kendini “SEO Müdürü” sıfatını alacak kadar geliştirdiyse bırak 7500 TL maaşı, yapacağı tek projeden bu parayı 15 günde kazanabilir demektir. Bence buradaki rakamlar kendini “SEO Müdürü” olarak gören bir SEO konusunda yetkin kişinin maaşı olabilir. Yoksa kendini bu alanda bu derece yetiştiren biri 5000 gibi bir rakama bir yere bağlanmaz.

    2 Ocak 2021 , 14:07

Yorumlarınız ve Sorularınız benim için değerli