SEO Uzmanı Maaşları

Seo uzmanı maaşları ne kadar

SEO Uzmanı Maaşları

SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2020 (Güncel)

Bir Seo uzmanı ne kadar maaş alıır? Aslında bu sorunun cevap uzmanının sektör deneyimine göre büyük değişiklik göstermektedir. Hatta haftanın sadece birkaç günü, birkaç saat çalışarak aylık 9 bin tl maaş alan SEO canavarları dahi piyasada var. Ancak reklam ajansları ve kurumsal şirketlerde çalışan SEO uzmanlarının sorularıyla size aşağıdaki tabloyu hazırladık.

Özetle şu söylenebilir firmadan firmaya seo uzmanına verilen değere göre, seo uzmanının alacağı maaş değişiklik göstermekte. Bazı firmalar için üst sırada görünmek o kadar önemli değilken, bazıları için ise hayat memat meselesi. Dolayısı ile arama motoru optimizasyonuna önem veren bir iş veren arama motoru uzmanı maaşına da önem vermektedir. Size aşağıdaki tablo ile genel düzeyler hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

 

SEO Uzmanı Maaşları Tutar
SEO Müdürü Maaşı5000 – 7500 TL Net Aralığı
SEO Yönetici Maaşı4000 – 5500 TL Net Aralığı
SEO Uzman Maaşı2500 – 4500 TL Net Aralığı
SEO Uzman Yardımcısı Maaşı2000 – 3000 TL Net Aralığı

 

Seo uzmanları genel olarak pazarlama birimlerine bağlı olarak çalışmaktadır. Ancak bu organizasyon yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bir seo uzmanı bir kurumsal şirkette pazarlama birimi altında çalışıyor ve maaş alıyorken, başka bir arama motoru optimizasyonu uzmanı IT ekibi altında çalışıyor olabilir. Bu karar tamamiyle çalışılan organizasyonunun yapısına göre değişiklik gösterir.

Genel olarak seo kariyerinize bir ajansda başlamanızı tavsiye ederiz. Ancak sektörde bulunan bazı ajanslar asgari ücretle, hatta işi öğretme başlığı altında bedava bile kişi çalıştırabilmektedir.

Umarız makalemiz size yardımcı olmuştur.

 

Seo konusunda uzmanlaşma istiyorsanız dijital master olarak dijital pazarlama eğitimi kapsamında seo eğitimi de sunmaktayız.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • blank
    mustafa cevap

    Çok teşekkürler faydalı oldu 🙂

    31 Mayıs 2020 , 07:53

Yorumlarınız ve Sorularınız benim için değerli